הדפסה על קנבס לעומת ציור על קנבס – מצא את ההבדלים

MBart ציורי קיר
ציור על קנבס
תוכן עניינים

שיטות הדפוס המתוחכמות שיש לנו היום מאפשרות לקבל הדפסות מדהימות ומרהיבות ביופיין שנראות כמו ציורים אמיתיים או תמונות מצולמות ברמת דיוק גדולה. ההבדלים בין התמונות לציורים ברורים אבל ככל שמשתמשים היום בחומרים כמו קנבס אנחנו מקבלים לפעמים הדפסות שנראות כמו ציורים ויש להבדיל ביניהן לבין הדבר האמיתי. לכן מי שמבקש להזמין הדפסות כאלה יכול ללמוד על הדומה והשונה ביניהן להלן.

מה זה קנבס? 

חומרי העבודה של אמנים בעבר היו פשוטים וטבעיים ונועדות לא רק לאפשר להם לצייר וליצור בנוחות אלא גם לשמר את העבודות לשנים רבות על מצע איכותי. ברור היה שנייר הוא לא איכותי ועמיד כמו קלף וברגע שחיפשו משהו זול יותר מקלף ונוח יותר לצביעה בצבעי שמן ומים מצאו את הקנבס. קנבס הוא פשוט בד ארוג בצפיפות שתי וערב כך שהמרקם שלו ברור אבל הוא חלק מספיק ונוח ליצירת ציורים ועבודות על המשטח הזה בנוחות רבה. קנבס מיוצר מחומרים טבעיים כבר מאות שנים, כותנה או פשתן. ההבדל בין הבדים מבוסס על הצפיפות והמשקל שלהם ובכך הוא משמש למטרות שונות בציור. יש כאן שתי מטרות שונות שמושגות – חומר נוח שסופג את הצבע ושומר אותו בתוכו, וגם מרקם של בד שהוא מעניין ויוצר את החספוס שמוסיף לציור את המראה הטבעי והמקורי שלו. 

הדפסה על קנבס

היום אנחנו מוצאים קנבס גם בהדפסות שונות ולכן יש להבדיל בין הדפסה לבין ציור. אנחנו מציירים על קנבס כאשר אנחנו רוצים ליצור יצירת אמנות שלא בעזרת מכשיר הדפסה, למרות שלפעמים אפשר להשתמש במכשיר חשמלי כמו מברשת אוויר לציור על קנבס. הדפסה היא בדיוק כמו כל הדפסה אחרת על נייר או על קאפה – היא נעשית על ידי מחשב בדרך כלל כדי לקבל את הדיוק הגדול שיש בה. היא נעשית כך כדי להפיק כמויות גדולות של הדפסות לעומת ציור שהוא ייחודי ולכן לא מיוצר בכמות המונית. הקנבס נחשב לחזק ועמיד ויכול להיות גם הדפסה של ציור שצויר במקור על ידי אמן שצייר על קנבס, אבל ההבדל הוא שציור אי אפשר לשכפל ואת ההדפסה כן.

מה עיקר ההבדלים בין הדפסת קנבס לציור קנבס?

המראה בין הדפסה לציור שונה. ההדפסה נראית יותר מלוטשת גם אם רואים את המרקם של הקנבס אבל הוא עדין יותר וחלק יחסית. הציור אינו חלק והוא גם מריח ומרגיש אחרת לגמרי כשנוגעים בו ביד. את ההדפסה על קנבס אפשר להרגיש מיד משום שמשיחות המכחול שטוחות ואינן מוחשיות ותלת ממדיות כמו משיחות מכחול שמשאירות גושים לפעמים ועובי שונה בין משיחה למשיחה. את הציור אנחנו צריכים כאשר מציירים יצירה חד פעמים ביד שיש לה ערך גבוה יותר משום שמדובר באמנות. את ההדפסה אנחנו מדפיסים כאשר אנחנו רוצים להפיק תמונות יפות ועמידות שיש להן איכות מסוימת של הדפסה אבל הן יכולות להיות מיוצרות במספר רב, מה שאי אפשר לעשות בציור ולהעתיק אותה תמונה שוב ושוב.

התוכן נכתב על ידי צוות האתר mbartstudio.com כל התוכן מגיע ממקורות שאפשר לסמוך עליהם, כדי לתת לכם הגולשים את הידע הרצוי בנושא ציורי קיר.

מאמרים נוספים בנושא:

הגיע הזמן לעצב את החדר?

כדי לקבל הצעת מחיר עבור ציורי קיר מלאו את הטופס ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי

כתובת
פרטי יצירת קשר