השפעת ציורי קיר על הפרעת קשב וריכוז בילדים ומבוגרים

MBart ציורי קיר
ציורי קיר לבתי ספר
תוכן עניינים

עיסוק באומנות נחשב לדרך מעולה שעוזרת לאנשים להתמודד עם בעיות רגשיות. על אחת כמה וכמה תרפיה באומנות שיכולה לפתח מיומנויות שונות הנחוצות כל כך במקרים של ילדים ומבוגרים שמאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז.

אם גם אתם מחפשים דרכים אלטרנטיביות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז בילדים (או בעצמכם, כמבוגרים), ומעדיפים לא להסתמך אך ורק על הטיפול התרופתי המסורתי (כמו ריטלין או קונצרטה), כדאי לנסות ולגלות מה מציע לכם העיסוק באומנות, ובו בזמן לבחון גם את פתרונות הטיפול הטבעי שמציע לכם רופא הומאופת.  

במקרה של ילד עם הפרעות קשב וריכוז, ניתן לפנות להומאופת ילדים שיערוך לעחד בדיקה מעמיקה ויציע לו תרופה הומאופטית מותאמת אישית, שלא גורמת לשום תופעות לוואי. המלצה זו טובה גם למקרים של הפרעת קשב וריכוז במבוגרים. 

האומנות ככלי לשיפור הרווחה והביטחון

תרפיה באומנות משתמשת בציור או בפיסול כדי לשפר את הרווחה והביטחון העצמי של ילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז.

תרפיה זו מבוססת על ההנחה כי ניתן להשתמש בביטוי העצמי על מנת להתמודד עם בעיות רגשיות, לפתח מיומנויות בין אישיות, לכוון את דרכי ההתנהגות, להפחית לחצים או להגביר את המודעות העצמית. אף אחד לא צריך להיות ליאונרדו דה וינצ׳י כדי ליהנות מהעיסוק באומנות.

תרפיה באומנות מאפשרת לאדם עם הפרעת קשב וריכוז לחקור בעיות אישיות באמצעות פעילות פיזית ומעורבות חושית. במהלך הפעילות, חלקים שונים של המוח לוקחים חלק בהפעלת הביטוי היצירתי. לדוגמה:

  • משיחת המכחול עם הצבע על הבד דורשת מיומנות מוטורית
  • ציור של תמונה מהזיכרון דורש פעולות אנליטיות המשכיות, היגיון והפשטה
  • עבודה שנעשית במהלך רצף של צעדים, דרושה להשלמת משימת האומנות המצריכה מיומנויות של תשומת לב וזיכרון.

העיסוק באומנות יוצר תגובה מרגיעה המשפרת את מצב רוחו של הילד או המבוגר. פעילות יצירתית גם מגדילה את רמות הסרוטונין במוח, אשר היעדרו עלול להוביל לדיכאון. 

פעילות אומנותית כמו צביעת ציור של מנדלה (מעגל מעוצב בדפוסים גיאומטריים שונים), לפני יציאה לפעילות כיתתית או קבוצתית, יכולה: 

  • להגדיל את טווח תשומת הלב של הפרט 
  • להפחית את ההתנהגות האימפולסיבית
  • לקדם קבלת החלטות טובות יותר
  • לשפר את היכולת להתמקד במהלך המשימה

העיסוק באומנות יכול להעניק לאדם גם תחושה שהוא שולט בחייו, תחושה התורמת מצדה ליכולת להתחבר מבחינה חברתית ורגשית, שכל כך נחוצה לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז שחוסר המיקוד שלהם והתזזיות הבלתי פוסקת שלהם, עלולה לעייף את הסובבים אותם ולגרום לדחייה חברתית.

להפוך את הקיר לקנבס שלכם

אם עד כה עסקנו בעיקר בציור על נייר או קנבס, תארו לעצמכם את ההשפעה המופלאה של ציור על קיר החדר של הילד שלכם, של הסלון או אפילו של חדר האמבטיה. 

לציור הקיר יש לא רק יתרונות נפשיים ורגשיים שמטרתם להקל על חייהם של אנשים עם קשב וריכוז, אלא גם כמה יתרונות דקורטיביים:

  • ציור קיר בחלל המרכזי של הבית יכול להוסיף לאווירה שאתם רוצים ליצור בחדר. לדוגמה, בחירה בציור אבסטרקטי בגוונים שמשתלבים היטב עם הסגנון והעיצוב הקיים, יכול ליצור נקודת מיקוד שתוסיף אלמנט קישוטי מגניב.
  • ציור קיר בחדר הילדים יכול להשרות על הילד אווירה נעימה ונוחה, לא רק בגלל בחירת גווני הציור, אלא גם בגלל הדמויות או הצורות שתבחרו לצייר על הקיר.
  • ציור קיר יכול לשמש כאפקט שיגדיל את תחושת המרחב בחלל קטן מידות. כלומר, ניתן להשתמש ביכולת של ציור הקיר ליצור עולם דמיוני, על מנת לשדר תחושה של חדר גדול בהרבה ממידותיו האמתיים.

כמובן, שכול אחד מכם יכול לקחת מכחולים, מברשות וצבעים, לבחור קיר ולהתחיל לצייר ככול העולה על רוחו. אבל, אם אתם חוששים לעשות זאת לבד, ומעדיפים לעשות זאת בעזרת צייר מיומן, אתם יכולים להזמין לביתכם לא רק את הצייר, אלא גם את היצירה המדויקת שאתם רוצים שבסופו של דבר תתנוסס על קיר הבית.

לסיום, אנשים רבים אוהבים לצייר אך לא תמיד מגיעים לכך, חלקם כי העיסוק האומנותי מסיח את דעתם ממחשבות אחרות שמסתובבות בראש ומטרידות אותם; כי הציור הוא דרך לתרגם את הדמיון ולהפוך אותו למציאות; כי המוח הוא מכונה יצירתית שרוצה להביא לביטוי את הניצוץ היצירתי שלה. בכול מקרה, עבודת האומנות היא עניין של רצון טבעי של האדם להביע באמצעות הפרשנות הייחודית שלו, את מה שחושיו אגרו במהלך החיים.

התוכן נכתב על ידי צוות האתר mbartstudio.com כל התוכן מגיע ממקורות שאפשר לסמוך עליהם, כדי לתת לכם הגולשים את הידע הרצוי בנושא ציורי קיר.
עיצוב חדר ילדים
ציורים לילדים ונוער
עיצוב קיר חדר ילדים שכיף להיות בו

חדר הילדים הוא החדר שהכי כיף להשקיע בו. חדר הילדים הוא המקום הכי ענוג, הכי רך והכי נוגע ללב משאר החללים בבית. הדבר הזה יהיה ויישאר נכון אך ורק אם אכן תהפכו את החדר הזה לרך ענוג ונוגע ללב…

קרא עוד »
הגיע הזמן לעצב את החדר?

כדי לקבל הצעת מחיר עבור ציורי קיר מלאו את הטופס ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי

כתובת
פרטי יצירת קשר