העין האנושית מבחינה במגוון רחב של צבעים ולא צריך להיות מומחה על מנת לזהות את הפוטנציאל הטמון בשילובי צבעים שונים בבית הפרטי ובחללים השונים. שילוב נכון יביא להטמעה של האופי הרצוי בכל חלל דבר וירענן את המראה הכללי של בית. לכול צבע יש אמירה כל שהיא ולכן יש לשים לב ולנקוט באמצעי זהירות כך שלא תתרחש השתלטות של צבע זה או אחר על החלל.

אין כל צורך בגיבוב של צבעים רבים או בעומס יתר שיצור כאב ראש במקרה הטוב, ניתן ליצור צבעוניות בדרכים יצירתיות ואפילו זולות.

מה ניתן לעשות

בבתים רבים ניתקל בצבע הלבן שישלוט בכל פינה או במקרים של "התפרעות" אז שמנת. השימוש בצבעים חזקים הוא לא ממש כוס התה שלנו הישראלים ואנו נתפסים כשמרנים מאוד בכל מה שנוגע לצביעת הקירות שלנו. שילוב צבעים בקיר הוא הדרך היעילה והטובה ביתר על מנת להשיג שינוי בחלל כך שניתן יהיה לעצב אותו מחדש. על מנת להגיע לתוצאה היעילה ביותר מומלץ לבחור בצבעים שיש להם קשר לצבעים שכבר שולטים בבית. הכוונה היא לצבעים של הריהוט, השטיחים, ולשאר הקירות.

בסיוע של יועץ צבע ניתן להתאים את הגוונים המתאימים ולהחליט על מה כדאי ללכת. כדאי להקפיד על שיוך של הצבעים שבחרנו לאותה משפחת גוונים וכמובן ללכת רק על גוונים שמדברים אחד עם השני. כמובן שלא רצוי להעמיס יותר מידי. על מנת להביא לתחושה אמתית של שינוי מומלץ ללכת על גוון כהה של הצבע בו בחרנו. אין צורך לחשוש וניתן בקלות לבחור בצבע בולט ולאו דווקא בזה שנראה דומה מידי למה שכבר קיים. שימוש בצבע בהיר מידי עשוי להיתפס כטעות ויחטיא את המטרה.

המפגש בין הקיר לתקרה

לא קל ליצור את החיבור במדויק הין הקיר לתקרה ואי דיוק כזה עלול לגרום לכל הפגמים לצאת החוצה. חשוב לתכנן את המפגש בין הקיר לתקרה על ידי יצירה של פאנל בצבע של התקרה. השיטה היא למשוך את התקרה עוד כ-30 ס"מ אל הקיר. אפשר גם לעשות שימוש בקרניז שמאפיין בתים אירופאיים רבים.

בסלון או בחדר האוכל שנחשבם לחללים גדולים ניתן לצבוע קיר אחד בצבע שונה, או בכמה צבעים אשר ישלימו אחד את השני. מומלץ להימנע משילוב של לבן ואפור בקיר אחד. גם בחדרי השינה ניתן לנקוט בשיטה זו. ישנן עוד שיטות נוספות לשילוב צבעים בקיר ומומלץ להתייעץ עם העל מקצוע בתחום.

שיחה מהירה